"Aki megjárta Auschwitzot, annak két élete van” - Beszélgetés Fahidi Évával (online bejelentkezés)

2021. október 8. péntek, 17.00
Csorba Győző Könyvtár, Konferenciaterem (Universitas u. 2/A)

A BESZÉLGETÉS ITT KÖVETHETŐ ÉLŐBEN: https://youtu.be/GJZb8QcND_A
Az Országos Könyvtári Napok keretében Fahidi Éva lesz a vendégünk, akivel a helyszínen online bejelentkezés után Vörös István Károly, magyar-történelem-filozófia szakos tanár fog beszélgetni.

A beszélgetés élőben is következő lesz a Csorba Győző Könyvtár youtube csatornáján. A linket 16.50-kor fogjuk megosztani a facebook eseményben és itt is.

Éva a holokauszt túlélője, 95 éves. 45 éven keresztül nem beszélt a történetéről. Már beszél. Küldetésének tekinti, hogy a fiatal generáció megőrizze a holokausztot emlékezetében, és aktívan küzdjön a rasszizmus minden formája ellen.
2005-ben jelentette meg emlékiratait A Dolgok Lelke címmel. 2015-ben Szabó Réka rendező felkérésére főszerepet vállalt a Tünet együttes Sóvirág - avagy A létezés eufóriája című modern táncprodukcióban, amely Éva életét eleveníti meg. A darab születéséről 2019-ben egész estés dokumentumfilm készült A létezés eufóriája címmel. A beszélgetés után lehet majd kérdezni is Évától.

Erre a programra is várjuk középiskolai csoportok előzetes regisztrációját október 7-ig, a jelentkezések sorrendjében a rendezveny@csgyk.hu e-mail címen.

"A stadtallendorfi Dokumentációs Központ igazgatója már a 90-es évek elején megkért, hogy írjam meg az emlékeimet. Akkor még nem voltam rá képes. Újabb évtized telt el, és végül 2004-ben, engedve az unszolásnak, megírtam németül egy szűkszavú tájékoztatót azzal a tudattal, hogy ennyi idő után mi a csudát lehet még írni, hiszen könyvtárak vannak tele holokauszt-irodalommal."

"A Dolgok Lelke nem egy újabb holokauszt-könyv. Családregény, korrajz, történelmi dokumentum – páratlanul olvasmányos, érzékletes stílusban. Titka az a határtalan szeretet, ahogyan a 2015-ben 90 éves holokauszt-túlélő, Fahidi Éva az övéiről ír."
Az idézetek forrása: www.fahidieva.hu

A rendezvény ingyenes, regisztráció nem szükséges.
A program az Országos Könyvtári Napok programsorozat keretében valósul meg.